Przejdź do wersji zoptymalizowanej dla osób niewidzących i słabowidzących
Góra
Menu górne
Menu lewe
Treść główna
Dół strony
Znajdujesz się w: Strona główna / Startowa / Zadaj pytanie Burmistrzowi

Zadaj pytanie Burmistrzowi

 

Szukaj w pytaniach i odpowiedziach

Szukana fraza:

 


Lista pytań i odpowiedzi

Pytanie zadane dnia 2017-01-04, przez Kierowca
Witam. Panie Burmistrzu bardzo proszę zwrócenie uwagi na groźny zwyczaj mieszkańców Chmielnika i innych miejscowości, polegający na wysypywaniu śniegu na drogę wprost pod nadjeżdżające pojazdy.
Śnieg z chodników i wjazdów powinien być zgarniany na pobocze drogi / skraj chodnika / rynsztok, a nie sypany na środek drogi. Chodnik jest od chodzenia droga od jeżdżenia, (...).
Nadmieniam że zgodnie z Kodeksem Karnym, Rozdział XXI, Art. 174 działania takie są przestępstwem.
Proszę o zwrócenie uwagi na takie działania Straży Miejskiej i Policji.
 
Odpowiedź udzielona dnia 2017-01-16 11:34:58
Witam, dziękuję za Pańską uwagę. Wielokrotnie sprawa była przedmiotem rozmów Straży Miejskiej z zarządcami budynków. Będą one kontynuowane. Pozdrawiam.
 
Pytanie zadane dnia 2017-01-10, przez Mieszkanka Śladkowa Małego
Dzień dobry.
Czy w naszej gminie również sołtysi będą zbierać wykazy hodowców drobiu? zgodnie z zaleceniem Głównego Lekarza Weterynarii dotyczącego ptasiej grypy. W sąsiednich gminach zajęli się tym właśnie sołtysi. Czy ma Pan takie informacje od Powiatowego Lekarza Weterynarii naszego powiatu kieleckiego?
 
Odpowiedź udzielona dnia 2017-01-16 11:32:08
Witam, z informacji jakie posiadamy od Powiatowego Lekarza Weterynarii w chwili obecnej nie ma potrzeby przeprowadzania spisu drobiu i innego ptactwa utrzymywanego w gospodarstwach rolnych. Stale monitorowane są gospodarstwa, w których liczba drobiu przekracza 300 szt., natomiast spis stad mniej licznych zostanie nakazany z chwilą wystąpienia ogniska choroby w powiecie kieleckim. Ponadto służby weterynaryjne twierdzą, że kulminacja ptasiej grypy jest już za nami i do spisu drobiu i innego ptactwa prawdopodobnie nie dojdzie. Mróz, który wystąpił w ostatnich dniach, spowodował, że chore osobniki padły, a część dziko żyjących ptaków odleciała na obszary zimowania. Pozdrawiam.
 
Pytanie zadane dnia 2016-12-02, przez Krzysztof
Dzień dobry, Panie Burmistrzu chciałbym zadać pytanie na temat wiat przystankowych. Dlaczego nie ma w Zreczu Dużym takich wiat na przystankach po stronie drogi w kierunku Staszowa? Przecież droga nie jest jednokierunkowa i mieszkańcy mają również takie potrzeby, aby nie moknąć lub marznąć na wietrze i mrozie, tak jak nasz syn, który tego doświadcza dojeżdżając do szkoły. Nie jest to tak jak Pan powiedział, że na chodniku w zatoce przystankowej nie można ustawić takiej wiaty, ponieważ do tego jest potrzebne dodatkowe miejsce poza chodnikiem. Dowodem na to jest ustawienie wiaty na chodniku w Łagiewnikach na drodze w kierunku na Chmielnik. Ponadto proszę zobaczyć jak ustawione są takie wiaty przystankowe po drodze na Staszów. Po obu stronach drogi w Pożogach, Gnojnie (3 przystanki), Glince i Skadli wszystkie wiaty stoją na chodnikach. Dlaczego w innej gminie można a w naszej gminie nie da się tego zrobić? (...) Państwo a w szczególności samorząd jest od tego, aby pomagać i służyć a nie szkodzić.
 
Odpowiedź udzielona dnia 2017-01-04 10:47:50
Witam i dziękuję za pytanie. Zgodnie z obowiązującymi procedurami wystąpiliśmy do zarządcy drogi czyli Świętokrzyskiego Zarządu Dróg w Kielcach z prośbą o wyrażenie zgody na ustawienie wiaty przystankowej w miejscowości Zrecze Duże przy drodze wojewódzkiej nr 765 po stronie prawej. Po otrzymaniu zgody wiatę ustawimy. Pozdrawiam.
 
Pytanie zadane dnia 2017-05-23, przez mieszkaniec Chmielnika
Dzień Dobry
Panie Burmistrzu zapytanie o piaskownice w Chmielniku zaczął się sezon zabaw na świeżym powietrzu a na naszych placach zabaw: przy przedszkolu, przy ul. Parkowej, stadion orlik, nie został wymieniony piasek ani nie wyczyszczony po poprzednich sezonach. Trzeba samemu wybierać szkła, pety i itp. śmieci z piaskownic aby mniejsze dzieci nie zrobiły sobie krzywdy, mało tego przy przedszkolu z piasku zrobiła się raczej ziemia. Dzieci po zabawie tam wracają w kolorze czarnym. Czy była by możliwość aby uzupełnić piach gdyż w innych miastach jest to robione co roku a u nas od powstania placu przy ul. Parkowej nie było wymiany a nie mówiąc o przedszkolu.
Przy okazji na placu zabaw przy ul. Parkowej furtki na plac zabaw mogły by być samo domykające aby nie chodziły tam psy.
Pozdrawiam
 
Witam i bardzo dziękuję za zainteresowanie. W chwili obecnej zakończyliśmy naprawy placów zabaw. Niezwłocznie przystąpimy też do wymiany piasku.
Porządek i czystość wewnątrz piaskownic powinna być monitorowana na bieżąco. Oczywiście zwrócę uwagę aby przyłożyć do tego większą uwagę.
 
Pytanie zadane dnia 2017-05-02, przez chmielniczanin
Witam Panie Burmistrzu!
Moje pytanie dotyczy miejsc parkingowych w centrum miasta. Od kilkunastu lat mieszkam w Warszawie, w Chmielniku bywam kilka razy w roku. Moje zdziwienie dotyczy jak oblegany jest parking w centrum miasta. Zaparkować w sobotni poranek graniczy z cudem. Z jednej strony cieszy że jest życie w Chmielniku, zaś natężenie ruchu przypomina te z wielkich miast ale niepokojące jest zjawisko blokowania miejsc na wiele godzin przez stałych "bywalców".
Pytanie dotyczy:
Czy powstanie płatna strefa parkowania? Uważam, że jest to rozwiązanie, aby odstraszać osoby, które zostawiają auto w dogodnym miejscu, zaś nie są zainteresowane dokonywaniem zakupów w lokalnych sklepach.
Drugie pytanie:
Przedszkole w Chmielniku. Wiem że są inne wydatki (szkoła w Piotrkowicach), ale czy w najbliższej perspektywie jest szansa aby "ucywilizować" ten budynek.
Pozdrawiam i kibicuje Panu dalej!
 
Witam i bardzo dziękuję za zainteresowanie naszym miastem i gminą. Rozwiązanie problemu związanego z brakiem miejsc parkingowych w centrum miasta jest obecnie przedmiotem analiz. Poszukujemy dobrego rozwiązania, które nie spowoduje z jednej strony ograniczenia możliwości zatrzymania się w centrum aby zrobić zakupy a z drugiej nie będzie miało wad prawnych, które spowodują unieważnienie podjętych uchwał. Mamy w tej kwestii duże ograniczenia. Propozycję będą poddane konsultacjom społecznym oraz skonsultowane z lokalnymi przedsiębiorcami.
Budynek przedszkola samorządowego zostanie podczas tegorocznych wakacji poddany termomodernizacji. Prace przewidują m.in. wymianę źródła energii (podłączenie gazu), wymianę oświetlenia w salach, wymianę stolarki okiennej, remont dachu, ocieplenie elewacji. Zostanie także doposażony placu zabaw. Osobnym tematem jest rozbudowa przedszkola. Plany przewidują dobudowę skrzydła z kilkoma nowymi salami oraz zagospodarowanie terenu wokół.
Serdecznie pozdrawiam.
 
Pytanie zadane dnia 2017-04-04, przez Mieszkanka Chmielnika
Dzień dobry. Może to pytanie nie do pana burmistrza tylko do pań z opieki spolecznej. Jak to jest z tym rozdawaniem żywności? Taki prowadzą wywiad środowiskowy ze niektóre rodziny pracują na tzw. Czarno i dostają tyle że w auta się nie mieści. OK niech dostaną tylko mniej. A osoby które naprawdę potrzebują nie dostały wcale. Tak jak mój brat. Pani mu powiedziała że było powiadomienie na internecie. A on nie ma internetu i nie wiedział. Jak był miesiąc temu u nich zresztą ja też byłam w jego sprawie to nikt mnie nie poinformował że takie zapisy są. Byłabym wdzięczna żeby panie następnym razem informowały ludzi o takich akcjach i że są zapisy. To należy do ich obowiązków. Pozdrawiam
 
Witam, informacje dotyczące wsparcia w postaci paczek żywnościowych w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020 były ogólnodostępne na tablicy ogłoszeń tut. M-GOPS oraz na stronie internetowej Urzędu Miasta i Gminy w Chmielniku. Ponadto pracownicy socjalni na bieżąco informowali osoby zgłaszające się do M-GOPS. Warunkiem korzystania z w/w pomocy jest kryterium dochodowe kwalifikujące do pomocy żywnościowej dla osoby samotnie gospodarującej 1.268 zł a dla osoby w rodzinie 1.028 zł oraz wypełnienie dokumentów przez osoby zainteresowane. Paczka żywnościowa jest formą pomocy do której nie sporządza się wywiadów środowiskowych. Osoby zainteresowane wypełniają oświadczenia o dochodach pod odpowiedzialnością karną. Jeśli Pani/Pan posiada informację o  nielegalnym zatrudnieniu należy powiadomić odpowiednie instytucje, weryfikowanie legalności zatrudnienia nie leży w gestii pomocy społecznej. Paczka żywnościowa zawiera określoną liczbę produktów na osobę oraz czas realizacji, za który przysługuje taka pomoc. W związku z czym są to duże ilości produktów, osoby zgłaszające się po odbiór żywności bardzo często stosują praktykę, że na jeden pojazd zabierają paczki dla kilku osób lub rodzin. Wszelkie uwagi, które zostały skierowane w tej sprawie zostaną wzięte pod uwagę przy kolejnych akcjach. Pozdrawiam.
 
Pytanie zadane dnia 2017-01-25, przez Mieszkaniec
Mam pytanie na temat nowego zakazu "na ulicy po wschodniej stronie Rynku". Nie wiem kto ustawiał ten znak ale ma zero pojęcia. Niech pan burmistrz będzie miał czas to niech się przejedzie od strony kościoła i skręci w tę uliczkę i czy zauważy ten znak zakazu jak będzie skręcał. To gdzie się teraz będzie parkować samochody choć by na 10 minut jak parkingi są zajęte przez właścicieli sklepów na cały dzień i nawet w nocy. Zrobić płatne.
 
Witam, nowy znak zakazu pojawił się na tej ulicy z uwagi na liczne prośby mieszkańców, którzy bardzo często mieli zablokowany wyjazd z parkingu. Dostrzegając problem braku miejsc parkingowych, oraz chcąc pomóc punktom handlowym znajdującymi się w centrum miasta zlecone zostały prace mające na celu przygotowanie strefy płatnego parkowania. Zapewniam, że dołożymy starań aby nowe rozwiązanie nie było dla mieszkańców utrudnieniem ale pomocą. Serdecznie pozdrawiam.
 
Pytanie zadane dnia 2017-01-10, przez chmielniczanin
Witam. Moje pytanie dotyczy kwestii obecnych granic miasta. Czy jest szansa lub są prowadzone jakieś rozmowy na dołączenie poszczególnych ościennych miejscowości do granic miasta. Wiem, że w przeszłości były konsultacje dotyczące przyłączenia Przededworza. Miasto Chmielnik zyskałoby powierzchnię oraz liczbę ludności.
Drugie pytanie czy rondo na skrzyżowaniu ulic: Kielecka, Mrucza, Cicha takie pozostanie, czy jest to tylko prowizoryczne, które będzie rozbudowywane?
 
Witam, w chwili obecnej nie widzę potrzeby zmian granic miasta. Jak pokazuje przykład przywołanego przez Pana Przededworza, miejscowości mogą się doskonale rozwijać nie będąc w granicach administracyjnych miasta.
Rondo o które Pan pyta jest w zarządzie Powiatowego Zarządu Dróg i to tam należy skierować pytanie.
Serdecznie pozdrawiam.
 
Pytanie zadane dnia 2017-01-10, przez Mieszkaniec
Witam. Mam pytanie. Jeśli dojdzie kiedyś do sytuacji, że trzeba będzie wyprowadzić się z lokum socjalnego przy sklepie Biedronka, to czy zostaną nam zwrócone koszty za wyposażenie mieszkania? Wprowadzając się zastaliśmy tzw. ˝gołe ściany˝ i sami musieliśmy np. kupić płytki, panele.
 
Witam, najemca może wprowadzić ulepszenia lokalu tylko za zgodą wynajmującego i na podstawie pisemnej umowy określającej sposób rozliczenia z tego tytułu. Te zapisy mają swoje uzasadnienie z uwagi na to, że lokale socjalne są wynajmowane na czas oznaczony, o czym stanowią odpowiednie przepisy. Wobec powyższego w przypadku braku odpowiedniej zgody na wprowadzenie ulepszeń jak również stosownych zapisów w umowie najmu, zwrot nakładów poniesionych przez najemcę na wprowadzone ulepszenia nie ma uzasadnienia prawnego.
 
Pytanie zadane dnia 2017-01-09, przez Tomek
Witam panie burmistrzu. Mam pytanie: kto odowiada za utrzymanie w zimie dróg, bo na osiedlu kolo biedronki można otworzyć lodowisko, na tej drodze tak jak dojazd do przedszkola. Proszę o załatwienie tej sprawy jak najszybciej.
 
Witam, za zimowe utrzymanie dróg na terenie miasta odpowiada Zakład Usług Komunalnych w Chmielniku. Wszelkie interwencje w tej sprawie, są przekazywane do Zakładu. Jeśli wystąpiły niedogodności przepraszamy.
 
Pytanie zadane dnia 2016-12-27 , przez Anna
Na osiedlu Sady wszystkie ulice są tzw ˝ślepe˝ ale tylko jedna ma takie oznaczenie, Brak takiego znaku potęguje ruch na ulicach wewnętrznych, a dezorientację dla kierowców spoza Chmielnika.
Nadzór nad oświetleniem nigdy nie był tak zły. Latarnie na ulicy Pogodnej odnoszę się do latarni przy posesji 22, ta latarnia znowu nie świeci, ostatnio spadł z niej tzw˝ kapelusz˝ spadając mógł uszkodzić samochód lub co gorsze uderzyć kogoś. Temat lampy zgłaszałam wielokrotnie, chyba raz podjechał samochód wymieniono żarówkę która działała kilka dni. Wyrwy w ulicy na wysokości kiosku przy ˝Biedronce˝, przekop przez szerokość ulicy Pogodnej - wymagają interwencji ja zdaję sobie sprawę iż okres zimy nie sprzyja tego typu pracom ale te usterki są widoczne od kilku miesięcy.
Strona internetowa, w tej wersji jest mało atrakcyjna, nieprzejrzysta i uzupełniana ze znacznym opóźnieniem.
Z poważaniem Anna
 
Witam i dziękuję za uwagi. Obecnie trwają prace nad zmianami naszej strony internetowej, tak aby była jak najbardziej przejrzysta i dogodna dla użytkowników. Nie napisała Pani jednak jakie konkretnie poprawki są potrzebne więc jeśli można, proszę o sugestie na mój adres mailowy, chętnie skorzystamy.
W pierwszym kwartale nowego roku rozpoczniemy prace modernizacyjne na osiedlu Sady, które obejmą wymianę nawierzchni chodników oraz ulic i remont oświetlenia. Bardzo dziękuję za wszelkie spostrzeżenia, postaramy się je wykorzystać.
Zgadzam się z Panią, że zarówno konstrukcja jak i stan latarni pozostawia wiele do życzenia i są one przewidziane do wymiany. W najbliższym czasie zaproponujemy dla mieszkańców nową formę zgłaszania usterek, która usprawni system reakcji na zgłoszone awarie.
Pani interwencje przekażę do odpowiedniego wydziału.
Serdecznie pozdrawiam i życzę wszelkiego dobra w nowym roku.
 
Pytanie zadane dnia 2016-12-18, przez Zainteresowany
Panie Burmistrzu!
Słowa podziwu i uznania za troskę o każdego, kto mieszka na terenie gminy Chmielnik, szczególnie za pamięć o tych mieszkańcach, którzy borykają się z rożnymi trudnościami. Nie każdy wie, a może nie chce wiedzieć, że osobiście interesuje się Pan sprawami najbiedniejszych. Dziękuję. Skąd Pan bierze siły i czas przy tylu obowiązkach, a przecież ma Pan jeszcze życie prywatne i rodzinne.
 
Witam i bardzo dziękuję za miłe słowa. Jeśli praca sprawia przyjemność i jest traktowana jako służba dla mieszkańców to nigdy nie braknie motywacji do jej wypełniania. Cieszę się że mam wyrozumiałą żonę, grono wspaniałych przyjaciół na których zawsze mogę liczyć i niezmienne wartości, które są podstawą mojego działania i determinują podejmowane decyzje.
Wszystkiego co najlepsze na nadchodzące święta Bożego Narodzenia.
 
Pytanie zadane dnia 2016-12-14, przez Celinianinowianka
Co pan może powiedzieć mieszkańcom Celin na temat wywiezienia kilku tysięcy ton osadu z oczyszczalni ścieków na działkę numer 36/13?
 
Witam i dziękuję z pytanie. Na działkę nr 36/13 w Celinach wywożony jest ustabilizowany osad ściekowy z oczyszczalni ścieków w Chmielniku przez Zakład Usług Komunalnych w Chmielniku Sp. z o.o. Zgodnie z pozyskanymi informacjami, spółka ta posiada stosowne badania osadu oraz gleby, które dopuszczają zagospodarowanie w taki sposób osadu na tym terenie. Wywieziony osad jest na bieżąco zaorywany. Obecnie przepisy prawa zakazują unieszkodliwianie komunalnych osadów ściekowych na składowiskach odpadów, dopuszczają natomiast m.in. ich stosowanie na powierzchni ziemi w procesie odzysku R10 po uprzednim spełnieniu określonych warunków. Pozdrawiam.
 
Pytanie zadane dnia 2016-11-27, przez Chmielniczanin
Panie Burmistrzu
Dlaczego ostatnia odpowiedź była ogólnikowa?
Jako mieszkańcy Chmielnika mamy prawo wiedzieć jaka stacja paliw jaki supermarket oraz inne obiekty usługowe powstaną w miejscu dawnego komisariatu.
Proszę odpowiedzieć, dziękuje.
 
Witam, w sprawie szczegółów dotyczących realizowanej inwestycji należy zwrócić się bezpośrednio do inwestora. Oczywiście pojawiają się jakieś konkretne nazwy ale nie czuję się uprawniony do powielania tych informacji. Przekażemy inwestorowi informację o zainteresowaniu opinii publicznej realizowaną inwestycją - o chęci uzyskania informacji o konkretnych firmach, które będą tam prowadziły działalność.
 
Pytanie zadane dnia 2016-11-24, przez Mieszkaniec
Witam. Chciałem nawiązać do poruszanego już tematu remontu ul. Dygasińskiego. Owa ulica została podreperowana na krótkim odcinku swej długości, nasuwa się pytanie co z dalszym odcinkiem, któremu do ideału bardzo daleko?? Każdy kto jeździ tą drogą codziennie do pracy, sklepu, szkoły etc... wie doskonale, że droga ta wygląda jak swoisty poligon doświadczalny badający trwałość naszych aut i stopień zaawansowania dyskopatii kręgosłupa, szczególnie na odcinku od torów do drogi krajowej... Dlaczego na tak krótkim odcinku wylano nową nawierzchnie i czy jest realna szansa na poprawę stanu na pozostałym odcinku ulicy? Pozdrawiam.
 
Witam, temat remontu ulicy Dygasińskiego był niejednokrotnie zgłaszany do zarządcy drogi czyli Powiatowego Zarządu Dróg. Zwracaliśmy się z prośbą o dokończenie remontu na odcinku o którym Pan pisze. Interwencji do nas przybywa, szczególnie po wykonaniu remontu jej części. W związku z tym ponowimy zapytanie, w którym przekażemy też zaniepokojenie ze strony mieszkańców.
 
Pytanie zadane dnia 2016-11-14, przez Paulina
Witam, Panie Burmistrzu, w poprzednich pytaniach skierowanych do Pana, padło zapytanie dotyczące budowy stacji paliw na miejscu dawnego komisariatu, obok ronda. Doszły mnie słuchy, że oprócz stacji paliw powstaje tam również market Dino. Czy to prawda? Na tyle jest to dla mnie ważna odpowiedź, gdyż jestem osobą młodą, mającą na wychowaniu dziecko i poszukującą pracy. a jak wiadomo rynek pracy w naszej gminie jest dość ubogi. Z góry dziękuję za odpowiedź.
 
Witam, z informacji jakie posiadamy faktycznie są plany powstania tam stacji paliw, supermarketu i kilku innych punktów handlowych.
 
Pytanie zadane dnia 2016-11-12, przez Mieszkaniec Osiedla22-go Lipca
Panie Burmistrzu, czy ma Pan wpływ na nasze chmielnickie wodociągi. Od dwóch lat jest problem
z ciśnieniem wody w naszych kranach. Nie skutkują interwencje - jak jest dwa dni dobrze to przez następnie dni ciśnienie jest bardzo niskie. Nie wiem od czego to zależy, czy od obsługi, czy może mają takie polecenie od kogoś aby obniżać ciśnienie wody w kranach. Jak nadmieniłem trwa to już dwa lata. Z poważaniem mieszkaniec.
 
Witam, dziękuję za pytanie. Z informacji otrzymanej z Zakładu Usług Komunalnych wynika, że dotychczas nikt takiego problemu do zakładu nie zgłaszał. Ciśnienie wody dostarczanej do mieszkańców wspólnot mieszkaniowych bądź spółdzielni określają zawarte umowy. W tym przypadku punktem odniesienia jest pierwszy zawór za wodomierzem głównym. Niższe ciśnienie może więc powodowane przez problemy w budynku lub samym mieszkaniu. Jednakże chciałbym poinformować, że jeśli problem jest istotny i ciągły proszę o zgłoszenie tego do Zakładu Usług Komunalnych celem zdiagnozowania przyczyny.
 
Pytanie zadane dnia 2016-11-03, przez Izabella
Witam. Mam pytanie odnośnie pracy świetlicy w Śladkowie Małym. Czy ktoś mógłby wreszcie zacząć porządnie zarządzać tą świetlicą? Póki co nie wiadomo w jakich dniach i godzinach jest otwarta. Czy jest jakiś regulamin pracy świetlicy? Jakiś rozkład zajęć? Co odbywa się którego dnia? Nie wiadomo za co Pani Gospodarz odpowiada, czy tylko za otwieranie i sprzątanie budynku czy też za pilnowanie dzieci i organizację im czasu. Czy można tam zostawić swoje dziecko jeśli tak to w jakich godzinach i na czyją odpowiedzialność? Podobno odbywały się zajęcia z nauki gry na gitarze, ale kto o tym wiedział jak nie było nawet ogłoszeń. Świetlica wiejska podobno podlega pod CHCK? jeśli tak to czemu jest tak nieudolnie zarządzana i czy nie da się usprawnić jej pracy. No chyba że liczy się na to, że mieszkańcy wsi sami sobie zorganizują pracę świetlicy, bo na razie to tak to wygląda.
 
Witam i dziękuję za przesłane spostrzeżenia. Pani uwagi przekazałem do Chmielnickiego Centrum Kultury aby co jest możliwe usprawnić jak najszybciej. Koniec roku jest okresem kiedy dokonywane są podsumowania działalności poszczególnych jednostek, również świetlic pod kątem zarówno gospodarczym ale też i opiekuńczym, edukacyjnym. Pani spostrzeżenia będą z pewnością wzięte pod uwagę.
 
Pytanie zadane dnia 2016-10-15, przez Mieszkanka Osiedla 22-go Lipca
Panie Burmistrzu, dlaczego nie było konsultacji społecznych odnośnie zmiany nazwy osiedla 22-go Lipca? Obecnie proponowane (przez kogo?) dwie nazwy nie odpowiadają większości mieszkańców osiedla. Mam nadzieję, że jest jeszcze trochę czasu na przedyskutowanie tematu.
 
Witam, Szanowna Pani, informacja o wybraniu nazwy dla osiedla, tudzież innych ulic jest nieprawdziwa. Pojawiające się w przestrzeni publicznej nazwy są jedynie propozycjami, zgłoszonymi przez różne organizacje społeczne, kombatanckie. Procedurę zmiany nazw ulic określają odpowiednie przepisy. Mieszkańcy zostaną powiadomieni o podjętych krokach, aby móc takie nazwy zaproponować oraz się wypowiedzieć co do już zgłoszonych. Bardzo proszę polegać i opierać się na oficjalnych komunikatach urzędu.
 
Pytanie zadane dnia 2016-10-06, przez Marta
Witam, Panie Burmistrzu moje pytanie dotyczy drogi we wsi Piotrkowice, a konkretnie chciałabym wiedzieć kiedy zamierza Pan podjąć działania dotyczące budowy drogi dla ulicy Graniczka w Piotrkowicach?
 
Witam, bardzo dziękuję za pytanie. Obecnie jesteśmy na etapie tworzenia budżetu na rok 2017. Nie ukrywam, że jest to bardzo trudne z uwagi na potrzebę zabezpieczenia środków finansowych na największą inwestycję planowaną na najbliższe dwa lata czyli budowę szkoły w Piotrkowicach. Wytyczne do programu unijnego do którego będziemy składać wniosek o dofinansowanie mówią o obowiązku zakończenia inwestycji do końca 2018 roku. Planowana wartość inwestycji to ok. 12 mln złotych co daje w przybliżeniu 4 mln złotych wkładu własnego w rozłożeniu na dwa lata. Zwracałem się do sołtysów oraz radnych aby niezbędne dla funkcjonowania mieszkańców zadania umieścili w funduszu sołeckim, bo to jest gwarancja ich wykonania. Pozostałe , nie mniej ważne i istotne z punktu widzenia mieszkańców zadania będą wykonywane w miarę posiadanych środków lub możliwości pozyskania ich w programach zewnętrznych.
Co do ul. Graniczka zleciłem określenie zakresu prac i kosztorysu.
 

[ strona: 1 2 3 z 3 ] >> koniec
Strona została dostosowana ze środków Ministra Administracji i Cyfryzacji w ramach projektu dofinansowanego na podstawie art. 12 c ustawy z dnia 17 lutego 2015 r. o informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne
Poprawny HTML 4.01 Transitional Poprawny arkusz CSS Poprawne kodowanie UTF-8
projekt i hosting: INTERmedi@  |  zarządzane przez:CMS - SPI
Niniejszy serwis internetowy stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Informacja na temat celu ich przechowywania i sposobu zarządzania znajduje się w Polityce prywatności.
Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies - zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Zamknij